Parīzē #1

24. Oktobris, 2007

Tātad, bez gara ievada, man radās izdevība padzīvot Parīzē divas nedēļas. Nenožēloju ne sekundi tur pavadītā laika un, lūk, pirmā fotogrāfiju izlase no mana uzticamā Minox (un manis). Filmas ir daudz un dažādas, bet vairumā ir Fujifilm Superia iso400. Ceru, ka nav klasiskās “touristy” bildes.

——

“Patriotisms vai pienākums?”
310600701.jpg

Domāju, ka šī ir laba ievada bilde visam postam. Īsti neatceros kur uzņēmu, bet varētu būt kāds no Luvras pēdējiem stāviem.

——

“Brokastis/Pusdienas/Vakariņas”

310600371.jpg

Pirmās nedēļas pārtika – bagete un siers. Nebij’ slikti, dzīvot varēja, bet kaut kas silts nebūtu slikti. Toties otrajā nedēļā bija karaliskas (un siltas) pusdienas.

——

“Apartaments Nr. 1”

310600391.jpg

Pirmās nedēļas apartamenti – garāža bez jebkādām ekstrām (siltais ūdens/tualete/plīts), bet galvenais, ka bija jumts virs galvas, jo tobrīd laiks bija neiedomāji pretīgs – lietains un auksts katru dienu.

——

“Apartaments Nr. 2”

310600641.jpg

Otrās nedēļas apartamenti. Nav slikti, it nemaz nav slikti. 30 sekunžu ekspozīcija.

——

“Baltie tuneļi”

310600461.jpg

Milzīgie metro tuneļi kuri savieno pieturas. Pēc kārtīgas pastaigas pa metro tuneļiem rodas patiesais iespaids par to cik grandiozas ir pasaules lielākās metropoles. Būvēšana, patiesi, notiek visos iespējamos virzienos.

——

“Uz eskalatora”

310600491.jpg

Vēl viena garā ekspozīcija. Fakts – Parīzē nav tik grandiozi eskalatori kā Londonā. Un vispār Parīzes metro sistēma ir galvas tiesu pārāka par to, kas ir Londonā, gandrīz visās iespējamās kategorijās.

——

“Metro”

310600531.jpg

Ceļā no kaut kurienes uz kaut kurieni. Interesanta pārmaiņa pēc autobusa, tādēļ, ka logā redz tikai iekšpuses atspulgu un tādēļ pasažieri vairs nevēro to, kas notiek ārā, bet gan to, kas notiek iekšā. Tu vēro un Tu tiec vērots.

——

“Tirgoņi”

310600561.jpg

Mēs mēģinājām pārdot gleznas. Pēc desmit minūšu sēdēšanas kāds francūzis lauzītā angļu valodā pateica, ka ja mēs neaizvāksimies tad mūs savāks policija. Acīmredzot pie Parīzes Dievmātes katedrāles nevar tirgoties.

——

“Atkal, tūrists!”

310600571.jpg

Francūžiem, laikam, ir tērauda nervi, jo tūristu bari bija vienkārši nenormāli. Gribētu vēlreiz atgriezties tad kad nav tūristu sezona. Lai gan ģimene, pie kuras mēs uzturējāmies, teica, ka Parīze šobrīd ir diezgan patukša, nu nezinu, laikam, būs jātic uz vārda.

——

“Kontrole”

310600651.jpg

Viena no lielākajām stacijām, milzīgs daudzums kontroles aparātu. Galvenā metro stacija ir pilsēta zem zemes, burtiski. Tur bija gan veikali/kino/peldbaseini un velns viņ’ zin kas vēl, ideāla vieta kur apmaldīties.

——

“Ikdiena”

310600811.jpg

Jā, nekā īpaša šeit. Piesaistīja kārtējā grandiozā baznīca. Grandiozu un skaistu ēku Parīzē netrūkst. (Grandiozs atklājums)

——

“Vīrs ar lietussargu”

310601211.jpg

Pēkšņs lietus un visi lietussargu tirgoņi ķeras pie darba. Mēs nebijām taisīti no cukura un iztikām bez lietussarga. Šis vīrs neiztika, bet pret savu jauno pirkumu izturējās diezgan nevērīgi.

——

“Atkal līst!”

310601251.jpg

Pie Pompidū centra. Un atkal (vai joprojām) līst. Vismaz ielu veikaliņos var atrast patvērumu (tūristu slazdi), šajā es nopirku slaveno Moleskine blociņu, lielisks pirkums un nenožēloju.

——

“Gaidot atvēršanu”

310601401.jpg

Pirmo nakti pavadīju uz ielas, zem klajas debess, būtu ok, ja nebūtu bijis nenormāli auksts. Līdz pieciem gaidīju metro atvēršanos un, ak, kā es pēc tam izbaudīju metro karstumu.

——

Pirmās daļas beigas, sanāca mazliet gara, ceru ka tikāt līdz beigām. Ja sanāks laiks, tad otra daļa būs pavisam drīz. Un pēc tās Anglijas bildes arī (jā, uz turieni arī aizkūlos) .

Advertisements

2 Atbildes to “Parīzē #1”

  1. msmarii Says:

    Super! Neesmu bijusi Parīzē, bet tu sniedzi jauku ieskatu “parastajā” pilsētā. Nečammājies ilgi ar otro daļu.

  2. mārtinš Says:

    Vecīt tu esi psihs! :)
    Bet tā jau forši un interesanti bija. Laba dzīves skola. :)


Komentēšana ir slēgta.

%d bloggers like this: