Anglijā #1

13. Decembris, 2007

Nu tā, slinkums ir pieveikts un tagad piedāvāju apskatei bildes no Anglijas, Lielbritānijas vai Apvienotās karalistes. Whatever takes your fancy. Bildēts ar manu uzticamo Minox uz Kodakiem un Fujiniekiem, jūtība visur – 200. Uz Angliju aizbraucu pa tiešo no Francijas, ar Eurostar vilcienu, tāpēc jau iepriekš brīdinu – uzreiz manīju atšķirības starp abām valstīm un ir daudz, kas man nepatika Anglijā.

———-

“Sab. trans.”

31060036thumb.jpg

Kāds pretējā pieturā ieplaisājušo stiklu bija aplīmējis ar sarkanbalto izolācijas lentu, izcils neapzinātas mākslas piemērs. Un Londonas metro sistēma kopumā – daudz neloģiskāka kā Parīzes, un nav tik uzticama, vairākas reizes metro apstājas tuneļa vidū, un kaut ko gaida. Pieriebās “Mind the gap” paziņojumi, divreiz jau var pateikt pa skaļruni, bet ne jau konstanti atkārtot.

———-

“Pagalmu džungļi”

31060022thumb.jpg

Skats pa logu no viena dzīvokļa tuvu Londonas centram. Vienu nakti pārlaidu pie viena vāciešu studenta (atradu viņu ar hospitalityclub.org palīdzību). Ja pareizi atceros, viņš studēja mārketingu un kabatā jau bija augstākās izglītības papīrs psiholoģijā. Iepriekšējā naktī bijām uz Diggnation dzīvo ierakstīšanu Londonā (118. sērija). Ļoti interesants un inteliģents cilvēks. Minox eksponometrs laikam aizgājis dzert, daudz nepareizi noeksponētu kadru, tādēļ piedodiet, ja dažiem kadriem ir labota ekspozīcija ar LR.

———-

“Uzvalku jūgā”

31060023thumb.jpg

Visi tik nopietni, visi tik svarīgi. Londona ir ārprātīgi tendēta uz biznesu, biznesu, naudu, naudu, vēl vēl vēl. Ejot cauri biznesa rajonam pamanīju, ka esmu vienīgais uz ielas kurš nav uzvalkā. Vietējā bodē vispār varēja pārsmieties, sviestmaižu stends – kādi 7 vīri uzvalkos baigi pēta ko pirkt. Parīzes biznesa centrā neko tādu nemanīju. Un vēl viena atšķirība starp abām pilsētām, pieņemsim, ka teritorija ap Londonas taueru ir Londonas centrs, tad līdz biznesa centram var mierīgi ar kājām aiziet, aptuveni 15 min gājiens. Parīzē, ja pieņemsim, ka teritorija ap Luvru ir Parīzes centrs tad līdz biznesa centram ir vienkārši fenomenāls attālums, ar kājām nemēģināju iet, neesmu sadists, jo pat ar metro laiciņš jābrauc.

———-

“Celtniecības meistardarbs”

31060097thumb.jpg

Nu ko lai saka, ir mazliet nelīdzeni, bet gadās. Vienkārši dievinu kad šāda saule iespīd. Zemu un spoži – labākas ēnas nedabūt. Priekšmetus redzam pavisam citā gaismā. Pat vienkāršs atspīdums no šķīvja var dot tam savādu auru.

———-

“Zaļais”

31060017thumb.jpg

Ietve, nekas vairāk. Man ir kaitinošs hobijs uzlikt Minoxu uz f/16, nolikt uz kādas stabilas virsmas un nospiest slēdzi. Garās ekspozīcijas prieki. Ir kāda filma ar C-41 procesu un iso zem 100?

———-

“Vīns pa brīvu”

31060007thumb.jpg

Kaut kādas dīvainas ekspozīcijas atklāšanā, viss sastāvēja no viena ekrāna, kur bez apstājas rādija vienu video, kurā vīrs ar balodi uz galvas, dejo stepu uz galvas kādam gulošam vīrietim. Un vēl viena garā ekspozīcija, laikam 30 sekundes.

———-

“Bez nosaukuma”

31060089thumb.jpg

Ko darīt, ja atrodies pilnīgi svešā vietā nakts vidū? Nu protams, vazāties apkārt un bildēt. Detaļās neieslīgšu, pateikšu tik to, ka divas stundas bija jāpavada velns viņ’ zin kādā pilsētelē nakts vidū, kamēr atbrauc transports un aizved uz mājvietu kādu 70km attālumā. Labi, ka bija silts, negribējās pārlaist vēl vienu nakti uz ielas, jo grūti atrast kur nosnausties. Tumša nakts, iso400, f/2.8, bez statīva un diezgan pieklājīgs asums, kam gan vajag to stabilizāciju!? Varu iztikt bez.

———-

“Pārdošanā”

31060212thumb.jpg

Domāju līdz tam nav tālu. Nākošie trīs kadri – bildēti vienā vietā ar īsiem intervāliem. Un no Koventrijas – liela industriālā pilsēta kurā biju apmeties uz kādu mēnesi, kādi 150km no Londonas. Angļi tiešām visas lietas veido lai tās izturētu dažus gadsimtus, tā miskaste – laikam no čuguna un sver dievs viņ’ zin cik, sadalītu reizinātājos jebkuru autiņu kurš iedomātos ar to saskrieties.

———-

“BT”

31060211thumb.jpg

Ak šīs ēnas, ēnas, ēnas. Piemetam klāt vēl sastatnes un vispār no laimes jāģībst, tas nekas, ka bildē spēju attēlot tik kādus 25% no tā skaistuma.

———-

“Autors”

31060214thumb.jpg

Nu ko, jūsu fotogrāfs. Man ir drūmas aizdomas, ka man pārāk nesanāk pašportreti.

———-

Pirmās daļas beigas, ja slinkums nemocīs tad drīzumā ķeršos pie otrās daļas. Tur būs mazliet konceptuālākas (lasi: artsy) fotogrāfijas.

Advertisements

7 Atbildes to “Anglijā #1”

 1. mārtinš Says:

  Ahh tu Francijas fanbojs…. :D
  A kas tur slikts, ja viss tur tendeets uz naudu? Like Francijaa cilveeki paartiek no daarzaa uzaudzeetaa un uudeni ieguust no struuklakaam? Tas, ka Londonaa ir izteikts biznesa centrs ar taa izrietoshajaam sekaam ir tikai normaali lielai megapolei. Ok ok, ierunaajaas UK fanbojs. :)

 2. fandango Says:

  Mind the Gap ir britu valdības sponsorēta smadzeņu skalošanas programma. Lai cilvēki apzinātos savu vietu sabiedrībā un ņemtu vērā to, kas viņus šķiŗ no augstākiem slāņiem.
  Cik zinu, C-41 filmu zem ISO 100 neviens vairs neražo (nav jau arī tik daudz to ražotāju), bet, ja ir šausmīga vēlme, Ebay laiku pa laikam uzpeld vecas Kodak Ektar ISO 25 filmas. Mazjutīgas filmas tik ātri nebojājas un varētu būt tīri normālas. Vai arī sniegs ļoti savdabīgas krāsas.
  Diapozitīvu filmas ir pieejamas kā ISO 50 (Velvia) un ISO 64 (Kodachrome).
  Beigu beigās var tak arī palūgt, lai attīsta ISO 100 kā ISO 50.

 3. Anna Says:

  Visiejūsmojošākā bilde man šķiet ir tā kur ir tie džentlmeņi uzvalkos ;D
  Smieklīgi iznācis.

 4. lalala Says:

  Nelīdzenā tapešbildīte ar šķīvīti Mesiju tomēr apbur!!

  Jā, un Francija, viennozīmīgi, ir..ir..ēē..tīkamāka!

 5. tm Says:

  Pēteris teica, ka ja man tomēr kaut kas patīk, tad “mēsls” vietā ir jāraksta “man garšo šī kūka”.

 6. tm Says:

  beztēmā – tu varētu izdarīt tā, ka es varu izlasīt pilnu tekstu, neklikšķinoties uz tavas lapas (t.i. izmantojot RSS lasītāju). Un varbūt iebakstīt tur pēdējos desmit, nevis pēdējo vienu.

 7. kubiksovs Says:

  Ja zinātu kā to izdarīt, tad izdarītu. :)


Komentēšana ir slēgta.

%d bloggers like this: